Otsi

Külauudised

 Külalisteraamat (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Külauudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
29/01/2018 12:34  Külakoosolek 28.01.2018
Leedri küla elanike koosolek
PROTOKOLL
28.01.2018 Körtsi talus kell 11-12.30
Kohaolijate nimekiri lisatud. Kohal 31 inimest, neist 27 täiskasvanut.
Päevakorras:
1.      2017.a kokkuvõte
2.      2018.a plaanid
3.      Jooksvad küsimused

2017 kokkuvõte
Kevadel toimusid tavapärased talgud. Jaanituli oli suur ja pidulik, Aasta Küla kaheaastast tsüklit lõpetav. Samal päeval toimus alguses ka Leedri küla kokkutulek, kus avati Leedri kooli mälestuskivi ning esilinastus film „Külasupp“.  See on nähtav YouTube’is. Suvel korraldasime veel Kahvliahvide kokakooli lastele. Augusti alguses osalesime Eesti Külade Maapäeval Säreveres, kus andsime edasi aasta küla rändauhinna. Novembris esindas Jaanika Leedri küla KÜSKi kogemuspäeval Viljandis, viies läbi ettevõtlusteemalist jututuba. Oktoobris läbis Leedrit taaskord ralli. Sügisel käidi filmimas meie piimaputkat, film sellest peaks hakkama valmis saama. Leedris käis 2017.a külas 17 gruppi, keda küla poolt võõrustasime. Rahvaarv oli aasta lõpuks 66, teadaolevalt oli mullu 1 sünd ja 2 surma, rände osas muutusi ei toimunud. Jätkuvalt on meil täpselt võrdselt nii alla 18.a kui üle 65 a elanikke, mõlemaid 13. Rahaliselt on seltsi seis stabiilne, suuremad väljaminekud mullu olid filmi valmimine ja kokkutulekuga seotud kulud.

2018 plaanid
Talgute põhiülesandeks peaks olema Laratsi õue ümbruse kiviaedade korrastamine. See talu asub küla südames, kuid on õige peremeheta ja heakord jätab soovida. Sel kevadel püüame parandada kiviaiavaringuid ning lappida aeda üles. Külainimesed, kellel on kivi pakkuda, annavad endast Indrekule teada. Kinnistu heakorra tagamiseks ja hoolduseks tuleb suhelda valla kui omanikuga (võsa raiumine, muru niitmine). Samuti tuleb talguteks kohale kutsuda Tõnu Sepp, kes näitab meestele tuuliku tiibade keeramist.
Jaanituli tuleb sel aastal väike, diskot teeb Armin. Lastele toimub Lotte-teemaline üritus ilmselt augusti alguses, info täpsustamisel. Esialgne kokkulepe on Pärnu kunstikooliga, et nad tulevad meile maalilaagrisse. Ettepanek- võiks korraldada kirbuka.
Probleemid-küsimused
· Prügimajandus- seoses Lääne-Saare vallas viimati korraldatud prügiveohankega tõusis meil konteinerite tühjendamise hind 65,89 eurolt 97,63 eurole. Teenus ise ei ole muutunud, ainult hange muutis hinda nii palju, kuna selle põhirõhk oli väikestel nn eramajaprügikastide tühjendamise hinnal. Meil külas ei ole aga mõeldav, et läheme neile üle, sest see on palju ebamugavam inimestele, suure prügiauto peatumine meie käänulistel teedel iga värava taga on liiklusohtlik. Igal juhul peaks ka prügiautol olema mugavam ja kompaktsem tühjendada kolme suurt, mitte 30 väikest prügikasti. Paraku praegune valla hankeloogika seda ei toeta. Küla ühises prügimajanduses osaleb 30 peret. Kui igaüks võtaks eraprügikasti, maksaks küla peale tühjendamine 2,5x30= 70 eurot kuus, aga ilmselt isegi mitte nii palju, sest kõigil ei saa kast iga kuu täis. Seega maksame praegu selle eest, et ühiselt prügi majandame, iga kuu peale vähemalt 27,63 eurot.
Ettepanek ja koosoleku otsus: pöörduda valla poole olukorrale lahenduse leidmiseks. Küla ettepanek on arvestada sellega, et külale esitatakse konteinerite tühjendamise arve valemiga 2,5 eur X perede arv ehk samadel alustel tavaliste kodumajapidamistega.
Otsus prügimaksu kohta: 2017.a kogusime prügiraha läbi Leedri Küla Seltsi 1062 eurot, ära maksime 1056,32 eurot. Varu tekitamiseks tõsta prügiraha 1,5-lt 1,6 eurole inimese kohta kuus.
· Tänavuse pehme talvega on külateed muutunud kohati täiesti läbimatuteks. Neid ei ole ka võimalik hööveldamisega korda saada, sest hööveldatavat kihti kohati enam ei eksisteeri. Pori on nii paks, et rattaga jääb tee peale lihtsalt kinni. Probleemid teede olukorraga on tänu ilmale nüüdseks eriti teravalt kuhjunud.
Ettepanek ja otsus: pöörduda valla poole ettepanekuga leida võimalusi Leedri teede mustkatte alla viimiseks esimesel võimalusel vastavat Lääne-Saare vallas viimati vastu võetud Teehoiukavale.

- Seltsi teised maksud jätta samaks. Tasusid mitte ise maksta, oodata ära seltsi arve
- Filmi projektiga tehtud perede pildid jätta küüni seintele, neid peredele esialgu ei jaga laiali. 

Koosolekut juhatas Jaanika Tiitson
Protokollis Urve Vakker
 
 
 
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Self guided audio tour app image