Otsi

Külauudised

 Külalisteraamat (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Külauudised (1)Uudiste arhiiv
22/01/2017 14:31  22.01.2017 külakoosoleku kokkuvõte
Seekord oli meid koos 31 täiskasvanut ja 9 last, kokku 40 inimest!
Tegime esmalt kokkuvõtteid 2016. aastast:
- toimusid iga-aastased meie oma üritused: kevadine talgupäev, oma küla jaanituli, lasteetendus-teadusshow, kadakapäev alapealkirjaga "Rohelised niidud".
- lisaks toimusid külaväljal ja küünis Ingvar Villido loeng, Lääne-Saare valla küladepäev, mõned klassikokkutulekud ja suvepäevad ning inglise Morris-tantsu kontsert. 
- projektidest viisime läbi Leedri külast filmi tegemist KOPi toel, kus Margus Muld on saatnud meid läbi terve aasta ja filminud kõiki tegemisi üles. Samuti saime vallalt toetust laste teadusshow esinejate ja reklaami maksmisel ning kadakapäeva sisulist poolt toetas Euroopa Komisjon. 
- Suvehooaja jooksul võtsime vastu 17 ekskursioonigruppi, mida on täpselt samapalju, kui 2016.
- Leedri rahvaarv kasvas aastaga 1 inimese võrra 69ni: sünde oli 1, surmasid 1, sissekirjutusi 2 ja väljakirjutusi 1. 
- tulime oma rahalise poolega päris täpselt välja, ehk prügi- ja muruniitmisraha jäi üle minimaalselt. Neid ülejääke on luba kasutada seltsi muude kulude katteks, maksude tõstmise vajadust 2017 ei ole.
Kokkuvõttes oli 2016 rahulikum aasta kui 2015, kuid siiski päris tegus. Plaanitust jäi alustamata ainult tõsisem tegelemine laste mänguväljaku rajamisega.

Arutlusel olnud teemad:
- valla poolt küladele pakutud külaraha kasutame 2017.a raamatupidamisteenuse eest tasumiseks.
- uueks seltsi juhatuse liikmeks valiti Herman Ausi asemele Merike Olo.
- küla teede osas soovime, et kui kunagi hakkab vald mustkatteid Leedris rajama, siis tehtaks seda korraga terve küla ulatuses. Seniks aitab meid tavahoole ja tolmutõrje, mida tuleks teha 2 korda hooaja jooksul.
- seltsi tasud jäävad samaks.
- muudatused on toimunud prügiveos selles osas, et meie piirkonnas on ka nüüd jäätmevedu korraldatud. Pered, kes maksavad seltsile prügimaksu, ei pea aga sõlmima OÜ-ga Prügimees eraldi lepingut, edaspidine arveldus käib jätkuvalt nii, nagu on varemgi olnud. Muutus see, et kõiki konteinereid tühjendatakse nüüd graafiku alusel, enam ei ole tühjenduse tellimiseks vaja Prügimehesse helistada.
- kevadtalguteks planeerime tööd: Laratsi õue ja Mikude tänaku kiviaedade lappimine, küüni taguse männiku korrastus, piimaputka elektritööd, Leedri külakooli kivi paikapanek, tuuliku  tiibade keeramine.
- suveks planeerime tuuliku ja kiige tõrvamistööd
- kõige tähtsam üritus 2017 on külakokkutulek koos siinse piirkonna suure jaanitulega, mis saab toimuma 23. juunil. Kava saab ilmselt alguse pealelõunal ja kestab ööni välja, täpsem info lähikuudel.
- muudest üritustest plaanime kindlasti teha midagi lastele, kadakapäeva asemel tuleb sel aastal aga Liisi eestvedamisel ilmselt uue siirupikoja avamise pidu! Samuti tuleb meil augustis Vana-Võidus toimuval Eesti külade Maapäeval anda üle Aasta Küla tiitel.

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Self guided audio tour app image