Otsi

Külauudised

 Külalisteraamat (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Külauudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
01/02/2016 10:47  31.01.2016 külakoosoleku kokkuvõte
Traditsiooniline talvine külakoosolek toimus seekord 31. jaanuaril Roostal. Meid oli kokku 31 täiskasvanut ja 5 last.

1. Alustuseks olid meil külas vallamajast Ilmar Antov ja Maidu Ots, arutasime teede tolmuvabaks saamise võimalusi. Arvestades kõiki asjaolusid, tundus kõige reaalsem, et vald pindab sel aastal ära Saueaugu tänaku, ülejäänud külateedele aga toob freesasfaldi, mis pinnatakse tulevikus. Kokku lepiti, et vald teeb kalkulatsioonid ja saadab meie ettepaneku koos teistega volikogu vastavale komisjonile. Läbi tuleb rääkida ka Muinsuskaitseametiga. Igal juhul tekkis esimest korda tunne, et tolmu teemas on tekkimas läbimurre ja mingid lahendused hakkavad reaalselt tekkima! Veel arutasime ka tänavavalgustuse küsimusi. Leedris on varasemalt olnud 2 lampi, nüüd oleks vajadust 3 järgi. Kuna külaseltsi nimel on meil piimaputkas elektri liitumispunkt olemas, ei ole poste väga keeruline üles saada. Ilmar on asjast teadlik ning võimaluse tekkimisel paneb vald jõudumööda lambid üles.

2. Seejärel tegime kokkuvõtte 2015. aastast, millesarnast pole olnud varem ei meil ega ühelgi teisel Eesti külal! Mälestusi saime kogu ülejäänud eluks, kõike oli kordades rohkem, kui oleks julenud ette arvata.
- Veebruaris pärjati meid Saaremaa Aasta küla 2015 tiitiga.
- 25.05 olid kevadtalgud
- juunis toimus ERRi Terevisiooni rahva lemmikküla hääletus, mille tulemus on ajalugu ja mille tulemusena läks hooaja viimane Terevisioon eetrisse 19.06 küüni juurest. Meeldejäävat oli palju, eriti kolm külavanemat lugemas eilseid või isegi 40 a vanuseid ajalehti ning see, et nii palju külarahvast tuli ühiste lõpukaadrite ajaks kohale. 
- 21.06 toimus jaaniõhtu.
- 29.06 võõrustasime aasta küla riiklikku žüriid eesotsas Eiki Nestoriga. Stopperiga mõõdetud 2 tundi sai õnneks täpselt täis, ime sündimise tunne tekkis Teisi, Margiti, Merikese ja Horreti laulu ajal.
- 4.07 toimus 3. kadakapäev Liisi eestvedamisel. Oli super ilm ja palju rahvast!
- 1.08 toimus laste tsirkuseetendus. Pileti ostis 165 inimest, aga alla 6 a lapsed olid ju tasuta ning neid oli väga palju, nii et julgelt üle 200 külastaja oli kokku. Hästi õnnestusid töötoad peale etendust ning laste koduste lemmiktoitude pakkumine.
- 7.-8.08 sai teoks ammumõeldud küla ühisreis Säreverre. Meid oli kokku 17 ehk umbes veerand külast, vanuses 6 kuud kuni 72 aastat. Reisi kulminatsioon Säreveres oli ilmselt midagi sellist, mis ei unune kunagi. Väga tore oli ka eelmise aasta küla Lustivere piirkonna külastus ning ööbimine sealsamas Margiti vanemate juures. 
- 4.09 külastas meid Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves. Sellest päevast alates on meil üks vaatamisväärsus- presidendi kivi- külas juures.
detsembris ilmus Leedri teemal Oma Kodu esikaanelugu.
- ellu sai viidud 2 projekti, tänu millele sai pehmete tegevuste kõrval paika 5 Leedri külasilti ning valmis 1000 A4 külakaarti. Suur-suur aitäh toetajatele, Kohaliku Omaalgatuse Programmile ning Lääne-Saare vallale!
- aasta jooksul külastas meid vähemalt 17 gruppi. Nende giidimisega teenisime külaseltsile tulu 340 eurot.
- Meil oli külas 3 sündi ja 2 surma, elanikke oli aasta lõpuks 68 ehk eelmise aastaga võrreldes +1 in.

3. Vaatasime läbi seltsi poolt kogutavad tasud. Otsused:
- laekumiste ja nende jälgitavuse parandamiseks hakkame nüüdsest seltsi poolt väljastama kord aastas arveid talude kaupa. Kogu arvet ei pea korraga tasuma, kuid nii on raamatupidajal palju parem ülevaade laekumistest ning on võimalik paremini kulusid planeerida. Seega ei ole hetkel vaja seltsile ülekandeid teha, tasub oodata arve ära. Meie tasud alates 2016 on:
Prügi: 1,5 eurot inimese kohta kuus.
Muru: 5 eurot täiskasvanu kohta aastas va need pered, kes niitmistöid teevad
Seltsi liikmemaks: 5 eurot aastas

4. Üritused 2016
Plaanis on väiksemat sorti jaanituli 22. juunil, neljas kadakapäev ja lasteetendus. Valmistume vaikselt juba ka 2017.a jaanituleks, mis tuleb suurem koos 6. külakokkutulekuga.

5. Muude küsimustena olid arutlusel projektiideed (küla filmi tegemine, valguskaabli külla toomine). Samuti andis koosolek nõusoleku, et vajadusel võivad juhatuse liikmed teha teiste juhatuse liikmete teadmisel seltsiga tehinguid- oma aega me pühendame külaelule vabast tahtest ja tasuta, kuid kui osutame külale oma nn palgatööna teenust või pakume kaupa, siis selle katsume rahaliselt hüvitada, sealhulgas ka juhatuse liikmetele.

6. Külarahvas oli nõus sellega, et kui tulevikus suudame välja mõelda tooteid, mille nimes kasutame küla nime, siis võiks tootja tasuda külaseltsile selle eest väikest "autoritasu". Leedri nimega tooted on väga teretulnud, kellel külas ideid liigub, andke aga minna:)

7. Ametliku osa lõpetasime õnnesoovidega Adile, kellel 31.01 on just parasjagu sünnipäev.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Self guided audio tour app image